Senior Simulation Engineer

BH-275034-1
  • 0
  • Poland Kraków
  • Permanent
  • Aerospace
  • Automotive
  • Manufacturing

Szukamy dynamicznej i zorientowanej na wyniki osoby na stanowisko Inżyniera CAE Modelowania/Symulowania Systemów Napędowych. Do głównych obowiązków na tym stanowisku będzie należała analiza systemów napędów elektrycznych z wykorzystaniem narzędzi takich jak MASTA / ROMAX oraz FEA. Zadania obejmują tworzenie modeli systemów oraz dostarczanie rekomendacji projektowych na podstawie wyników analiz, co pozwoli na dalszą optymalizację projektów, aby spełniały one wymagania klientów i programów.

ZADANIA:

• Opracowywanie modeli układów napędowych w systemie MASTA

• Przeprowadzanie analizy projektowej na poziomie systemowym w celu oszacowania uszkodzeń łożysk, współczynników bezpieczeństwa przekładni, sztywności całego systemu oraz rekomendowanie zmian w projekcie.

• Wykonywanie dynamicznej analizy systemu w celu dostarczania informacji zwrotnych dotyczących projektów, aby złagodzić potencjalne problemy.

• Przeprowadzanie analizy strukturalnej/dynamicznej FEA

• Analiza błędów transmisji

• Optymalizacja strukturalna (konstrukcji) przy użyciu różnych metodologii.

• Pisanie raportów podsumowujących wyniki analiz oraz przeglądanie wszystkich wyników analiz związanych z projektem w celu zapewnienia dokładności raportów projektowych.

WYMAGANIA:

• Magister kierunku mechanicznego

• Minimum 7 lat doświadczenia w pracy z komponentami układów napędowych w branży motoryzacyjnej lub pokrewnej

• Ekspertyza w projektowaniu komponentów układów napędowych takich jak łożyska, koła zębate i wały.

• Wiedza projektowa w zakresie systemów parkowania dla zastosowań motoryzacyjnych.

• Znajomość technik tłumienia drgań i NVH.

• Znajomość narzędzi analitycznych takich jak MASTA, ROMAX i ANSYS.

• Znajomość analizy mechanicznej metodą elementów skończonych (FEA).

• Biegłość w obsłudze oprogramowania Microsoft Office

Mile widziane:

  • Doktorat z inżynierii mechanicznej, mechatronicznej lub pokrewnej dziedziny.
  • 10 lat doświadczenia w pracy inżynierskiej związanej z tą dziedziną.
  • Doświadczenie w symulacjach multi-fizycznych.
  • Doświadczenie w pracy z układami napędowymi pojazdów elektrycznych (EV) i/lub spalinowych (ICE).